ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ДЛЯ МИТЦІВ 2025. Резиденція “ЗНИКAЮЧИЙ ЛАНДШАФТ”

Асоціація охорони природи MACHAON INTERNATIONAL та Українсько-Словацький ХАБ оголошують відкритий конкурс для митців у межах нового проєкту Креативної Європи під назвою “OASis – open art space for synergy”.

Конкурс спрямований на підтримку художників та творчих особистостей, аби підтримати творчі, дослідницькі та виробничі проекти. Ми прагнемо сприяти міждисциплінарному обміну, розширювати можливості для взаємодії митців із місцевими громадами та заохочувати експериментальні підходи, що сприятимуть відкриттю нових знань через роботу матеріалами та технологіями, доступними у ХАБi.

Провідною темою арт-резиденції є роздуми художників про цінності біорізноманіття та ландшафту в субгірських районах і використання мистецтва для підвищення обізнаності про екзистенційні загрози (наприклад, неконтрольоване будівництво, надмірна вирубка лісів) для унікальних екосистем і цілісності ландшафту в Карпатах.

ЗАЯВКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 20 березня 2025 року

У 2025 році буде відібрано 4 пропозиціЇ для участі в резиденції OASis “ЗНИКАЮЧИЙ ЛАНДШАФТ” у Словацько-Українському Хабі. Резиденція триватиме від 14 до 30 днів у період з 20 березня по 30 червня 2025 року.

Хто може подати заявку?

Конкурс відкритий для локальних митців, дослідників та творців із різних сфер та дисциплін, а також для практиків та експертів, які працюють на перетині культури та інших галузей.
Заявки подаються індивідуально або малою групою.

Умови участі

Відібрані учасники повинні бути фізично присутніми у Українсько – Словацькому ХАБі та реалізувати свій проект у межах затвердженого терміну.

Її діяльність має включати:

Взаємодію з місцевою громадою біженців, наприклад, у форматі artist talk, майстер-класів, спільних прогулянок, воркшопів, відкритих студій тощо.
Спільну творчість із іншими митцями для пошуку синергії між різними напрямами мистецтва.

Результати та документування проєкту

Кожен резидент має створити підсумковий проєкт, який буде представлений на виставці “Зникаючий ландшафт” на початку вересня у Гановце або Попраді.
Робота також стане частиною групової виставки проєкту OASIS у 2027 році.
Документація процесу буде публікуватися на веб-сторінках і в соцмережах партнерів та самого проєкту.

Діяльність резиденції передбачає взаємодію з місцевими громадами, насамперед з українськими біженцями (це може бути у формі artist talk, залучення біженців до майстер-класів, воркшопів тощо). Крім того, резиденція заохочує спільну творчість з іншими митцями та творчими особистостями.

Аби ви зрозуміли тему, в рамках якої ми пропонуємо вам працювати, запрошуємо вас на онлайн зустріч 9.03 о 14:00 за центральноєвропейським часом. Ви дізнаєтеся більше про цінність біорізноманіття та ландшафту Високих Татр та існуючі загрози.
Запрошуємо всіх митців до участі, будь ласка, зареєструйтесь тут

Резиденція включає:

  • Доступ до робочого простору на період резиденції
  • Гонорар художника – 1300 євро*.
  • Бюджет на виробничі/матеріальні витрати – максимум 200 євро.
  • Вільний доступ до приміщень та ресурсів приймаючої установи.
  • Команда приймаючої установи надаватиме епізодичну підтримку проекту, але очікується, що обрана особа буде достатньо автономною у виконанні та підготовці всіх етапів проекту.

ВАЖЛИВО: *Внесок митця у розмірі 1300 євро є максимальною сумою, незалежно від того, чи бере участь у резиденції одна особа, чи декілька. Гонорар художника включає податки (художники будуть зобов’язані сплатити податок у розмірі 20%)

 Інформація про подання заявки

Немає спеціальної форми заявки. Щоб взяти участь у резиденції, заявники повинні надіслати проєктну пропозицію на електронну адресу zapovedniks@gmail.com. Заявки можуть подаватися індивідуально або в складі групи до 3 осіб.
Пропозиція має включати:
• Коротке пояснення, чому ви бажаєте взяти участь у проекті.
• Опис проєкту / заява про наміри (до 500 слів) із зображеннями, малюнками або фото. У тексті слід пояснити, як ви плануєте поєднати мистецтво та громаду, а також як можлива спільна творчість між різними митцями або між митцем і спільнотою.
• Орієнтовний список матеріалів та ресурсів, необхідних для реалізації проєкту.
• План реалізації проєкту – чи плануєте ви використати резиденцію на 12 або менше днів (мінімум 7 днів).
Додаткові документи:
• Портфоліо, приклади робіт митця або посилання на вебсайт / онлайн-презентацію.
• Стислий CV (максимум 4 сторінки).

Дедлайни, критерії та подання заявки

Прийом заявок: з 27 лютого по 15 березня 2025 року до 23:59. Заявки, подані після зазначеного терміну, розглядатися не будуть.

Журі складатиметься з:
Трьох представників від Machaon International та Українсько-Словацького Хабу.
Трьох представників від партнерських організацій OASIS.
Одного запрошеного експерта від зовнішньої спільноти.
Журі оцінюватиме пропозиції на основі їхньої оригінальності, доцільності використання ресурсів Українського – Словацького Хабу та відповідності цілям проекту.
Ми цінуємо проекти, які натхненні розумінням цінності біорізноманіття та ландшафту Карпатських гір.
В рамках проекту OASIS цінується взаємодія з громадою (біженцями) та обмін з міжнародними митцями. Результати будуть опубліковані через канали комунікації Українсько-Словацького Хабу та OASIS.
Через велику кількість заявок та добровільний характер роботи журі індивідуальний зворотний зв’язок щодо проєктів не надається.

Консорціум OaSis та приймаючі установи

Machaon International – міжнародна природоохоронна неурядова організація, що підтримує національні парки як охоронців природи і традиційної культури, а також як місця натхнення і захоплення для людства. З 2013 року вона приймає та співпрацює з різними митцями з метою підвищення обізнаності громадськості про унікальну природну та культурну спадщину.

Українсько-словацький ХАБ – це центр підтримки біженців, які проживають у Кежмарку та околицях, який надає необхідну допомогу, сприяє соціальній інтеграції та створює можливості для особистого та професійного зростання.

Обидві організації є партнерами  проекту OASis. OASis – Open Art Spaces in Synergy створив мережу вільних і відкритих творчих просторів по всій Європі з метою зменшення бар’єрів для входу, які існують у світі мистецтва. Проект створений унікальним консорціумом з майже 20 різноманітних інституцій, серед яких неурядові організації, заклади культури, муніципалітети та університет. OASis об’єднує 13 міждисциплінарних мистецьких майданчиків у 10 країнах (Вірменія, Бельгія, Франція, Грузія, Угорщина, Італія, Польща, Португалія, Словаччина та Словенія), які відображають сучасну модель відкритого арт-центру, що поєднує локальний контекст з міжнародним мистецьким обміном.

Співфінансовано Європейським Союзом. Ця веб-сторінка була створена та підтримується за фінансової підтримки Європейського Союзу.Висловлені погляди та думки належать виключно авторам і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу або Європейського агентства з питань освіти і культури (ЕАСЕА). Ані Європейський Союз, ані Європейське агентство з питань освіти і культури не несуть за них відповідальності.  

Comments are closed.